صفحه اصلی

مقالات

فواید آب تصفیه شده برای درمان سنگ کلیه

فواید آب تصفیه شده برای درمان سنگ کلیه

رابطه آب تصفیه شده سالم با سنگ کلیه کاملا برعکس است به طوری که هر چه قدر انسان از آب سالم تر استفاده کند درصد دچار شدن او به سنگ کلیه کاهش خواهد یافت. حال سوال این است که سنگ کلیه چیست؟ آیا دستگاه تصفیه آب خانگی یا دستگاه تصفیه آب صنعتی می تواند مانع رشد سنگ در کلیه شود؟
فواید آب تصفیه شده برای درمان سنگ کلیه

رابطه آب تصفیه شده سالم با سنگ کلیه کاملا برعکس است. به طوری که هر چه قدر انسان از آب سالم تر استفاده کند درصد دچار شدن او به سنگ کلیه کاهش خواهد یافت. حال سوال این است که سنگ کلیه چیست؟ آیا دستگاه تصفیه آب خانگی یا دستگاه تصفیه آب صنعتی می تواند مانع رشد سنگ در کلیه شود؟

سنگ کلیه از دو توده در کلیه تشکیل می شود که عبارت اند از توده های نمک و توده های مواد معدنی، این سنگ پس از تولید در دستگاه ادراری به حرکت در می آید. اندازه سنگ کلیه می تواند از 1 میکرون تا یک توپ پینگ پنگ باشد.

علائم و نشانه‌های تشکیل سنگ

  • خون در ادرار
  • درد در شکم، کشاله ران یا پهلو
  • بهتر است بدانید که حدود 5 درصد مردم کل جهان تا آخر عمر خود هیچ وقت مبتلا به سنگ کلیه نمی شوند.

علت تشکیل سنگ کلیه چیست؟

علت تشکیل سنگ در نوزادان با بزرگسالان بسیار فرق می کند که شرکت فنی مهندسی آبکو در این مقاله توضیح مختصری درباره ی این دو نوع سنگ خواهد داد. وظیفه کلیه در بدن این است که نمک، مواد معدنی، سطوح مایع و سایر مواد موجود در بدن را به خوبی تمام تنظیم می‌کند. سنگ کلیه زمانی شکل می گیرد که تعادل بین مایعات و مواد تغییر خاصی می کند. اسید اوریک و سیستین دو ترکیبی هستند که سنگ را در کلیه انسان تشکیل می دهند. همچنین ما چهار نوع سنگ کلیه داریم که هر کدام از مواد ترکیبی خاصی تشکیل می شوند.

عواملی که باعث تشکیل سنگ در کلیه انسان می شود عبارت اند از:

  • کم آبی بدن
  • سابقه خانوادگی
  • ژنتیک
  • وجود شرایط خاص پزشکی

بهتر است بدانیم داشتن یک یا چند عضو خانواده که مبتلا به سنگ کلیه هستند، خطر ابتلا به سنگ کلیه در این خانواده قطعا بیشتر است.

احتمال مبتلا شدن به سنگ کلیه برای چه کسانی بیشتر است؟

درصد مبتلایان در ایالات متحده خیلی بیشتر از کشور خودمان است و این روند در ایالات متحده در حال افزایش است، که دلیلش هم مشخص نیست. سنگ کلیه در سال 1970 تشکیل شد و تقریبا 3.8% مردم جهان مبتلا شده بودند. درصد مبتلایان به سنگ کلیه در سال 1990 به 5.2% رسید. در مردان بیشترین میانگین سنی که مبتلا به این بیماری بین 40 تا 70 سالگی بود.

در زنان بیشترین میانگین سنی مبتلا شدن به این بیماری در 50 سالگی است. شخصی که از سنگ کلیه آزرده و درد می کشد احتمال اینکه دوباره سنگ تولید کند بیشتر از فردی است که سنگ کلیه دارد ولی درد آن را نمی فهمد. برای اینکه درصد مبتلا شدن به سنگ کلیه را در خانواده خود تا 95% کاهش دهیم باید به نکات زیر توجه کنیم.
بدن هیچ وقت نباید دچار کم آبی شود .
بدن همیشه باید آب آشامیدنی سالم بنوشد.
آب مصرفی هیچ وقت نباید املاحی داشته باشد. (یعنی همان رسوباتی که با چشم دیده می شود)
انسان آبی که مصرف می کند حتما باید به وسیله دستگاه تصفیه شده باشد.

شرکت فنی مهندسی آبکو با استفاده از فیلتر ممبران در تولید تمام محصولات خود کاری کرده است که با همان تصفیه اولیه املاح بزرگ و آلوده آب از بین می رود، که بعد از مصرف انسان دچار سنگ کلیه نشود.

علائم سنگ کلیه چیست؟

اکثر سنگ های کلیه بدون درد هستند تا وقتی که از کلیه به سمت مثانه به حرکت در می آیند و تبدیل به سنگ مثانه می شود. درد در این بیماری بسیار ناگهانی است بستگی به اندازه و حرکت در دستگاه ادراری دارد. بر اساس تجربه کسانی که این مشکل را دارند این درد به صورت تیر کشیدن کلیه و کمر است. بر اساس نظر پزشکان مناطق کمر، شکم و پهلو ها، قسمت‌های درد و گرفتگی از وجود سنگ می باشد. اکثر افرادی که سنگ کلیه دارند ممکن است خون را در ادرار خود مشاهده کنند. از دیگر علاعم سنگ کلیه تب و لرز است که در این زمان شما باید بفهمید که کلیه شما عفونت کرده است. در صورت داشتن عفونت کلیه سریعا به یک بیمارستان متخصص مراجعه کنید.

راه های پیشگیری از سنگ کلیه

بهترین راه برای جلوگیری از سنگ کلیه، جلوگیری از کم آبی بدن است. زمانی که ادرار روشن و بی رنگ است، بدن به اندازه کافی هیدراته می‌شود. باید به طور معمول در طول روز بین 8 تا 10 لیوان آب آشامیدنی مصرف شود.

آب مورد نیاز بدن اگر از منابع ناسالم تامین شود به تشدید سنگ کلیه و بروز سنگ کلیه کمک می‌ کند. بهترین و سالم‌ ترین آب آشامیدنی برای سلامت بدن آب آشامیدنی تصفیه شده با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس RO می‌باشد. دستگاه‌ های تصفیه آب اسمز معکوس RO که به تصفیه آب آشامیدنی می‌پردازند، در جلوگیری و پیشگیری از سنگ کلیه در مردان زنان نوزادان و کودکان نقش موثر و فراوانی دارند.

درمان سنگ کلیه چقدر طول می کشد؟

بیشتر افرادی که مبتلا به سنگ کلیه هستند موفق به دفع آن به مدت 48 ساعت با مصرف بسیار بسیار زیاد مایعات و آب آشامیدنی شده اند. حال اگر آین آب آشامیدنی با استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس باشد هم برای دفع بهتر است و برای هم جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه در زمان آیند بسیار مناسب است.

گروه صنعتی آبکو

طراحی صحیح و مناسب با تکیه بر دانش مهندسین مجرب این شرکت، ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی استاندارد با استفاده از تکنسین های ماهر و مجرب در کارگاه آبکو، طراحی، نصب و بهره برداری اصولی و دقیق توسط تکنسین های نصب دستگاه تصفیه آب صنعتی، به ما این توان را داده است تا با منطقی ترین و به صرفه ترین قیمت موجود در بازار، بهترین خدمات ممکن مانند گارانتی 24 ماهه و خدمات پس از فروش و مخصوصا پشتیبانی 24 ساعته را به مشتریان عزیز ارائه می نماییم. رضایت مشتریان محترم گواه بر این اثر مهم می باشد.

Please select listing to show.