مقالات

آخرین مقالت آبکو را از اینجا بخوانید

تصفیه فاضلاب در غشاهای دستگاه اسمز معکوس

فرآیندهای غشایی ممبران در تصفیه آب فاضلاب

در برخورد با کمبود آب، جهان در صد بسیار پایینی در زمینه بهره برداری از منابع آب شیرین را دارد. شرکت فنی مهندسی آبکو برای این مشکل دستگاهی اختراع کرده است، دستگاه تصفیه آب فاضلاب یکی از مطمعن ترین و راحت ترین روش برای حل کردن مشکل است.

حذف آرسنیک از آب

روش های حذف آرسنیک از آب آشامیدنی

منابع آب علاوه بر مواد مفید دارای مواد مضر نیز می باشند. مواد مضر آب بسیار خطرناک هستند به همین دلیل باید آب قبل از مصرف به صورت تمام و کمال تصفیه و تمیز شده باشد. آرسنیک هم یکی از همان مواد شیمیایی خطرناک موجود در آب است. مواد شیمیایی آرسنیک امروزه تبدیل به بزرگ ترین منبع آلودگی در آب ها شده اند.

استفاده مجدد از فاضلاب

نکاتی که باید در مورد استفاده مجدد فاضلاب بدانیم

برای جلوگیری از کمبود منابع آبی همچون آب های زیرزمینی که عبارت اند از قنات ها، چشمه ها، رودخانه ها و خشکسالی های نامحدود باید روش استفاده مفید از فاضلاب را آموزش ببینیم.

بازچرخانی و استفاده مجدد آب

بازچرخانی و استفاده مجدد آب

به تصفیه و استفاده مجدد از آب را بازچرخانی آب می گویند. آب تصفیه حاصل از این عمل را می توان برای تامین اهدافی مانند آبیاری و کشاورزی، پر کردن آب های زیرزمینی، تامین آب آشامیدنی، فرآیندهای صنعتی و احیای محیط زیست، استفاده کرد. استفاده مجدد از آب تصفیه شده می توان جایگزین بسیار مناسبی برای منابع آب اولیه باشد. که این امر برای افزایش و پایداری آب بسیار موثر است.

آب شیرین کن ترکیبی آبکو

دستگاه آب شیرین کن ترکیبی

امروزه ترکیب کردن آب شیرین کن حرارتی و مکانیکی بخصوص در دستگاه های های تولید و توسعه هم زمان توان و حرارت مورد توجه قرار گرفته است.

تصفیه آب در تصفیه خانه

انواع روش های تصفیه آب در تصفیه خانه

فرآیندهای اصلی تصفیه آب شهری همانند تجماع ذرات، انعقاد، ته نشینی، گندزدایی و صاف کردن در تصفیه خانه انجام می‌شود. شیوه هایی مانند تصفیه مقدماتی جهت کاهش ناخالصی‌ها و تغییر مشخصات نامطلوب آب پیش از رسیدن به تصفیه خانه وجود دارد که بدین وسیله از فشار بر مراحل اصلی تصفیه آب کاسته می‌شود.

حذف نیترات از آب

روش های حذف نیترات از آب

حذف نیترات از آب به دلیل بیماری ها و اختلالات متعددی که برای سلامتی بدن انسان ایجاد می کند، اهمیت بسیار بالایی در تصفیه آب داشته و شیوه های متعددی برای انجام این کار ارائه شده است.

سایر مقالات

دستگاه اسمز معکوس RO

دستگاه تزریق ازن O3

دستگاه کلر زن آب

دستگاه ضد عفونی کننده UV و کاربرد آن

سختی گیری رزین

پکیج تزریق مواد شیمیایی