مقالات

آخرین مقالت آبکو را از اینجا بخوانید

اجزا اصلی اسمز معکوس

اجزا اصلی اسمز معکوس کدام اند؟

به طوی کلی در اجزا اصلی اسمز معکوس از یک اجزای مشترک استفاده می‌کنند، برخی از سیستم های تصفیه آب دارای 5 الی 9 مرحله فیلتر می باشند.

تصفیه آب گلخانه ای

ساخت دستگاه تصفیه آب گلخانه ای

تصفیه آب گلخانه ای جزو اصلی ترین و مهم ترین تولیدات شرکت فنی و مهندسی آبکو می باشد.

پکیج تزریق مواد شیمیایی

پکیج تزریق مواد شیمیایی

پکیج تزریق مواد شیمیایی یا دستگاه تزریق مواد شیمیایی از جمله تجهیزاتی هستند که کاربرد های فراوانی در صنایع مختلف دارند. که از جمله آنها می توان به تصفیه فاضلاب اشاره نمود. شرکت آبکو دارای ده ها پروژه فاضلاب در رزومه خود می باشد. هدف از طراحی و ساخت و پیاده سازی پکیج تزریق مواد شیمیایی اضافه کردن مواد شیمیایی جامد یا مایع در سیال می باشد که به دلایل مختلفی این کار صورت می گیرد. گروه صنعتی آبکو؛طراح و تولید کننده پکیج تزریق مواد شیمیایی، در ادامه این مطلب راهنمای جامع و کاملی را برای آشنایی بیشتر با این محصول و کاربرد های آن ارائه می دهد که شامل معرفی پکیج تزریق، اجزای تشکیل دهنده آن، نحوه کار دستگاه تزریق مواد شیمیایی، اصول مهم این دستگاه و استانداردهای به کار رفته در طراحی و ساخت پکیج تزریق مواد شیمیایی می باشد.

سختی گیری رزین

سختی گیری رزین

دانه های رزین معمولا از پتاسیم و سدیم پوشیده شده اند که پس از عبور آب با سختی بالا از روی آنها جای یون منیزیم و کلسیم موجود در آبهای سخت با پتاسیم و سدیم عوض میشودکه بعد از اشباح شدن، رزین توسط آب نمک احیا می شود. به همین منظور شستشوی دوره ای بگواش در همه انواع سختی گیر الزامی می باشد. انواع این رزین ها از جمله رزین آنیونی و رزین کاتیونی و همچنین رزین میکس می باشد. و بهترین نوع رزین های سختی گیر از نوع پرولایت می باشد.

دستگاه ضد عفونی کننده UV

دستگاه ضد عفونی کننده UV و کاربرد آن

دستگاه ضدعفونی کننده UV تنها روش فیزیکی قابل استفاده برای گندزدایی آب به حساب می آید. با شناسایی محصولات جانبی از جمله دستگاه کلرزن آبکو، تغییر سیستم های آب با استفاده دستگاه ضدعفونی کننده UV بوجود آمد. با این وجود، گندزدایی با اشعه فرابنفش UV به طور وسیعی در سیستم های ذخیره آب در مؤسسات بزرگ و کوچک ماننده بیمارستان ها، تولید مواد غذایی، نوشیدنی ها، هتل ها کارخانه جات و حتی منازل استفاده می شود.

دستگاه کلر زن آب

کلر زن وسیله ای بسیار کاربردی برای گندزدایی و ضدعفونی کردن آب و فاضلاب می باشد. کلر زن دستگاهی است که طراحی و ساخت آن به منظور از بین بردن مواد عفونی و بو نامطبوع و همچنین رفع مشکلاتی که در ادامه مطرح می شود انجام شده است. معمولا از کلر به عنوان قوی ترین و بی ضرر ترین ماده ضد عفونی کننده در بازار یاد میشود. به طور دائم از کلر برای گندزدایی آب های شرب و همینطور آب های مصرفی استفاده می شود.دستگاه های کلر زن نیز به عنوان مجری این عمل شناخته شده اند. در ادامه در باره انواع دستگاه های کلر زن و مزایا و کاربرد های این دستگاه ها توضیح خواهیم داد.

دستگاه تزریق ازن O3

دستگاه ازن ساز صنعتی در همه صنایع که از جمله آنها میتوان به صنایع غذایی،صنایع دارویی، تولید آب آشامیدنی و آب مصرفی کارخانجات گوناگون اشاره کرد. ازن ساز های مورد استفاده در استخر های شهری نیز جزء ازن ساز های صنعتی محسوب می شوند.

سایر مقالات

دستگاه اسمز معکوس RO

دستگاه تزریق ازن O3

دستگاه کلر زن آب

دستگاه ضد عفونی کننده UV و کاربرد آن

سختی گیری رزین

پکیج تزریق مواد شیمیایی